Стоп булінг

Всеукраїнський конкурс

соціальних фото та відео робіт  «Безпечна країна»

2020-2021 навчальний рік

Всеукраїнський конкурс соціальних фото та відео робіт в рамках національного проекту «Безпечна країна» проходить вже третій рік поспіль за ініціативи Міжнародного благодійного фонду «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» у співпраці з Міністерством освіти та науки України та Моторним (транспортним) страховим бюро України, за підтримки цілої низки державних та недержавних інституцій – партнерів проекту.

Ліцеїсти 10-Б класу підготували фото роботи в номінації «Молодь за безпеку дорожнього руху», «Протидія булінгу»

 

Молодь за безпеку дорожнього руху

 

Життя у кожної людини єдине і неповторне, і тому кожен повинен його берегти. Правил у нашому довкіллі є чимало, їх треба знати та дотримуватися. А в числі найголовніших  правил є правила дорожнього руху. На вулицях та дорогах можна побачити велику кількість велосипедистів шкільного та  старшого шкільного віку. Тому з метою попередження  травматизму , повторення правил пішоходів, для розвитку навичок поводження в екстремальних ситуаціях, команда «Крутий поворот» проводить агітаційні виступи «Молодь за безпеку дорожнього руху».   Не можна допускати небезпечних ситуацій на дорозі, тому  вчить правила і знаки.

                                                                                    Довбня Анастасія, 11-Б клас

                                                             Енергодарський  багатопрофільний  ліцей

 


Молодь за безпеку дорожнього руху

Не дарма нам з самого дитинства говорять: «Будь уважним, коли переходиш дорогу». Машині нічого не варто задавити або збити на смерть людину. Хоча від цього ніхто не застраховавний, треба дотримуватися правил дорожнього руху, безпеки на дорозі і просто бути уважним. Тому треба проводити  роз’яснювальну роботу серед молодших школярів,  проводити  просвітницьку роботу з учнями середньої і старшої ланки. Адже не секрет, що легше навчити дитину, ніж потім перевчати дорослого. І коли ми закладемо основи безпеки життєдіяльності в юного покоління, то це стане гарантією того, що вони дотримуватимуться цих правил і в зрілому віці. 

Будянська Карина, 11-Б клас

Енергодарський багатопрофільний ліцей

 




Всеукраїнський конкурс
соціальних фото  та відео робіт  «Безпечна країна»

Стартував Всеукраїнський конкурс соціальних фото- та відеоробіт «Безпечна країна», спрямований на запобігання проявам усіх видів насильства і травматизму у закладах освіти; привернення уваги молоді та педагогічних працівників до проблематики насильства і травматизму та профілактики  цих явищ; широкого інформування громадськості про проблему та методи запобігання усім видам насильства і травматизму, в тому числі, булінгу, смертності та інвалідності внаслідок дорожньо-транспортних пригод.
Ліцеїсти 10-х класів підготували фото роботи:
Номінація «Молодь за безпеку дорожнього руху»
-         Довбня Анастасія, 10-Б клас ЕБЛ -  «Знаки вивчаємо, молодшим допомагаємо»
-         Войтенко Вероніка, 10-Б клас ЕБЛ – «ЮІР – це гра, ЮІР – це робота, ЮІР – це завжди про майбутнє турбота»

-         Панасєйко Марія, 10-А клас ЕБЛ – «Разом проти булінгу»


-         Шеченков Володимир, 10-А клас ЕБЛ – «Стоп  булінг»




Молодь за безпеку дорожнього руху

Проблема аварійності, пов'язана з автомобільним транспортом, у наш час  набула особливої гостроти.  Щодня на дорогах України відбуваються дорожньо-транспортні пригоди, в результаті чого страждають діти, й, особливо, учні молодших класів.
Тому я декілька років є членом гуртка «Юних інспекторів руху».  За цей час  з товаришами  вивчала  правила дорожнього руху, в ігровій формі вирішувала  життєві ситуації, що можуть виникнути з пішоходами на дорогах, опанувала   навички надання першої допомоги потерпілому при дорожньо-транспортних пригодах, знайомилась з оперативно-технічними засобами регулювання дорожнього руху. Разом з командою  вела  роз’яснювальну роботу серед молодших школярів,  проводила  просвітницьку роботу з учнями середньої і старшої ланки. Адже не секрет, що легше навчити дитину, ніж потім перевчати дорослого. І коли ми закладемо основи безпеки життєдіяльності в юного покоління, то це стане гарантією того, що вони дотримуватимуться цих правил і в зрілому віці.  Тому дуже важливо прищеплювати ці правила саме з дитинства.
          Войтенко Вероніка, 10-Б клас


Енергодарський багатопрофільний ліцей


Молодь за безпеку дорожнього руху

Сучасний світ неможливо уявити без транспорту. Його безліч  на дорогах: легкові авто, вантажівки, автобуси і електротранспорт. Саме тому правила дорожнього руху є важливою частиною безпечного життя в місті.  Правила дорожнього руху необхідно вивчати з дитинства. Ці знання допомагатимуть кожному уникнути неприємностей, які можуть трапитись на вулиці, а іноді й врятувати життя. Наш  гурток має назву «Юні інспектори дорожнього руху». Тут  ми вивчаємо ПДД, потім інформуємо   дітей  про значення дороговказів, особистим прикладом привчаємо  їх змалечку поважати та дотримуватись Правил дорожнього руху.  Адже вони є учасниками руху.    Не можна допускати небезпечних ситуацій на дорозі, тому  вчить правила і знаки!
                                                                   
                                                                                    Довбня Анастасія, 10-Б клас
                                                                                   Енергодарський  багатопрофільний  ліцей



Разом проти булінгу
Особисто для мене булінг – це цькування, знущання над людьми. Більш того, це все стосується не фізичного, а морального здоров’я. Просто неможливо спостерігати, як однолітки жорстоко принижують один одного. Ми не повинні цього допускати!
Я гадаю, треба скласти план щодо протидії булінгу. Перш за все, слід намагатися уникнути конфлікту. Суперечки – не вихід. Якщо ж мирним шляхом вирішити питання не вдалося, і вас знову принижують, ні в якому разі не мовчіть. Це тільки погіршить ваш психічний стан. Раджу вам про все розповісти психологу або батькам. Вони напевно краще знають що робити у таких випадках.
Все, що ми можемо зробити для вирішення цієї проблеми, – це привернути до себе  увагу та залучити якомога більше людей. Не даремно ж говорять, що сила народу в єдності. Тільки разом зможемо протистояти боулінгу, разом ми – сила!

Панасейко Маша, 10-А клас
Енергодарський багатопрофільний ліцей



СТОП-БУЛІНГ!

Сьогодні життя підлітків переповнене соціальними мережами: Інстаграм, Фейсбук, Вайбер. Підлітки крізь. Свої сторінки, чати, спілкування. Свої блоги, сайти, своє бачення світу. Різні погляди і коментарі.
Ось тут і зявляється булінг. Кривдники шукають жертву, спостерігають за реакцією на гноблення, принижують, висміюють. Добре, коли вистачить сил протистояти, коли знайдуться друзі, що протягнуть руку допомоги.
Я вірю, що Люди є серед нас, що ми взмозі допомогти один одному. Давайте разом зупинимо булінг та будемо жити у мирі!

                                   Шеченков Володимир Андрійович, 10-А клас
                                   Енергодарський багатопрофільний ліцей



ПЛАН ЗАХОДІВ ЩОДО  запобігання та ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ 2019-2020
НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ




План заходів щодо запобігання та протидії булінгу 2018-2019
НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ



В МЕЖАХ ПРОЕКТУ МІН’ЮСТУ «Я МАЮ ПРАВО!» РОЗПОЧАТО ІНФОРМАЦІЙНУ КАМПАНІЮ #СТОПБУЛІНГ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЇХ БАТЬКІВ



Міністерство юстиції в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» за підтримки МФ «Відродження» та за сприяння Національної поліції України розпочинає інформаційну кампанію #СтопБулінг, орієнтовану на дітей та їх батьків.
Булінг  – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності.
За даними дослідження UNICEF Україна за 2017 рік, 67% дітей стикалися з булінгом (були жертвою або свідком), а 40% постраждалих від цькування взагалі ні з ким не ділилися проблемою і не зверталися за допомогою. 25% - говорили про це не з дорослими (з другом чи братом/сестрою). З тих, хто мовчать – 40% соромляться про це говорити, а 22% вважають, що це нормальне явище.
За даними доповіді ВООЗ в 2016 році, Україна займає 9 місце серед 42 досліджуваних країн по відсотку жертв булінгу серед 15-ти річних (9% дівчат та 11% хлопців).
Найбільш розповсюдженим є психологічний і фізичний булінг. Проте, як наслідок поширення ролі комунікаційних технологій: телефонного зв'язку, Інтернету та соціальних мереж, з’являється новий вид цькування – кібер булінг. Це не просто пустощі або грубість, це особлива форма взаємин між дітьми, що за відсутності реагування може перерости в насильство.
Тому надзвичайно важливим є небайдужість батьків до своєї дитини і постійне відстежування ситуації – настрою і стану дитини. Крім того, не варто забувати про тісний контакт з класним керівником, налагодження комунікації з іншими батьками в класі.
Пам’ятайте, якщо помітили, що:
  • ·         у дитини немає друзів;
  • ·         дитина боїться іти до школи;
  • ·         має низьку самооцінку;
  • ·         у дитини з’являються зіпсовані речі;
  • ·         дитина сама наносить собі ушкодження;
  • ·         сумна після спілкування у соціальних мережах та ін.
– поговоріть із дитиною, вислухайте та допоможіть вирішити проблемну ситуацію.
В рамках кампанії #CтопБулінг розроблено інформаційні матеріали, з яких можна дізнатися, які види булінгу існують та як діяти в ситуації, якщо ви стали свідком булінгу. В них також міститься інформація для батьків, чиї діти стали жертвами цькування або ж самі вчиняють насилля щодо інших дітей.
Виховання молодого покоління – це невід’ємна складова правопросвітництва. І дуже важливо, щоб діти усвідомлювали своє право бути захищеними і знали, як діяти у разі посягання на їхню честь та свободу.

Сайти, які допоможуть у вирішенні проблемних питань

Міський проект "Стоп БУЛІНГ!"


Корисні посилання щодо теми антибулінгу (МОН України)

"Як протистояти булінгу"  (Сайт НУШ)

Матеріали ЗОІППО  «Безпечне освітнє середовище НУШ»  (Профілактика булінгу)

***
15.02.2019 р. в 9-Б класі була проведена зустріч з представниками Енергодарського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану,  головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, Єжовою Є.В. та Борисенко О.В. на тему: «Стоп Булінг». Учні активно приймали участь в обговоренні даної тематики. Фото

***
Інспектором відділу ювенальної превенції Енергодарського ВП Толбей Н.П. 06.02.2019 року проведено інтерактивний урок серед учнів 11-Б класу на тему: «Торгівля людьми. Розпізнай небезпеку вчасно.» 

***
14.03.2019 р. в Енергодарському багатопрофільному ліцеї сумісно із інспекторами відділу ювенальної превенції Енергодарського ВП Денесюком І.В. та Толбей Н.П.  була проведена інформаційна лекція серед педагогічних працівників ЕБЛ, в кількості 20 осіб, на теми: «Алгоритм дій вчителя у разі виявлення булінгу», «Реакція вчителя на прояви булінгу з боку дітей, батьків та вчителів»,  «Закон України щодо протидії булінгу».












***

Немає коментарів:

Дописати коментар